Júlové noci sú síce krátke, ale táto bude intenzívna a krásna. Budeme sa venovať židovským pamiatkam - dostanete historický výklad, dobové fotografie, scénické nasvietenie i židovskú hudbu.

Židovský Prešov

Nocne objavovanie Presova

 

V roku 2013 sme spustili realizáciu prvej fázy projektu Urban Oasis/Mestská oáza, ktorý postupne premieňa chátrajúci mestský pozemok na Okružnej ulici v Prešove na kultivovaný verejný priestor plný umenia a kultúry.

 

Pozemok sa nachádza na vokajšej strane bývalých hradieb mesta a je obkolesený významnými historickými pamiatkami. Priamo susedí s prvou mestskou eletrárňou aj bývalým mlynským jarkom. Priamo oproti sa  nachádza bašta opevnenia, v minulosti slúžiaca ako vodná veža, a takisto celé židovské suburbium. Len niekoľko krokov smerom k Levočskej ulici stojí Bosákov dom, významná prešovská secesná pamiatka.

 

V tomto historickom kontexte sme sa rozhodli pomôcť dlhoročnému podujatiu Objavovanie Prešova a poukázať na kultúrne kvality miesta za hradbami. To všetko vo veľkom štýle a s kvalitou urbanike vlastnou :) Celé podujatie sa bude vyznačovať profesionálnym nasvietením pamiatok spojeným s pútavou prednáškou a doplneným dobovými fotografiami či obrázkami.

 

Podujatie sa odohrá cez víkend 11.-12. júla, v oba dni o 21:00. 

 

Prihláste sa na FB podujatie tu

 

LÍSTKY: PREDPREDAJ 2,5 €/ NA MIESTE 3,5 €

Predajné miesta: 
- Mestské informačné centrum, Hlavná 67, Prešov
- Dovolenka - cestovná agenúra, Hlavná 40, Prešo

PARTNERI
- Židovská náboženská obec
- Objavovanie Prešova
- Artis
Kino Pocity
- Hazlighting
- Lightroom