Ignite je séria za sebou idúcich rýchlych prednášok, s ktorými začali Američania Brady Forrest a Bre Pettis. K dispozícii je dvadsať 15-sekundových slajdov a rovných päť minút slávy.

IGNITE Prešov

Predstavte si, že stojíte pred rodinou, priateľmi a ľudmi z vášho okolia a máte päť minút na to, aby ste zaujímavým spôsobom priblížili to, čo vás najviac zaujíma a čomu sa venujete. K dispozícii máte prezentáciu a 20 slajdov, ktoré sa menia automaticky po 15-tich sekundách, a to bez ohľadu na to, či ste pripravený alebo nie. Cítite neistotu, ale nakoniec prekvapíte samých seba, keď si uvedomíte, že vás publikum miluje. Vitajte vo svete Ignite.

 

IGNITE je prezentačný formát, podobný Pecha Kucha Night, založený na krátkej rýchlej prezentácii, je však obohatený o bližší prístup účinkujúcich a divákov.


Počas zahrievacej časti Ignite Contest, s priebežným príchodom publika, sa konajú spoznávacie diskusie, networking, predstavenie formátu, či súťaže. Nasleduje Ignite Talk, kedy pristupujeme k jednotlivým prezentáciám účinkujúcich. Každý má k dispozícii slideshow z 20 obrázkov po 15 sekúnd (dokopy 5 minút), kedy má možnosť odprezentovať svoju myšlienku. Po oboch oficiálnych častiach podujatia prechádza večer do voľnej debaty pri pohostení.

 

Pozrite si videá z IGNITE Prešov vol.1, vol.2, vol.3 či vol.4.