Architektonická hra určená hlavne pre deti ZŠ, študentov umenia a všetkých, ktorí chcú zažiť priestor inak. Zábavnou formou, ktorá je ľahko vnímateľná.

(RO)ZLOŽ SI PRIESTOR

(RO)ZLOŽ SI PRIESTOR je architektonická hra určená hlavne pre deti ZŠ, študentov umenia a všetkých, ktorí chcú zažiť priestor inak.

Projekt približuje profesiu architekta deťom v praktickej aj teoretickej rovine, zábavnou formou ich vzdeláva a rozvíja ich zručnosti a vedomosti. Hra učí deti o priestore, svetle, hmote a architektúre.

Prostredníctvom našej hry sa žiaci ZŠ pravdepodobne po prvýkrátstretnú s konkrétnymi stavbami svetového formátu. Majú možnosť si ich poskladať sami, vidieť ich v mierke, ktorá je pre nich ľahko vnímateľná. Dozvedia sa mená významných svetových, ale aj slovenských architektov.

Deti spoločne hľadajú správne tvary, spoznávajú odpovede na otázky týkajúce sa architektúry, vytvárajú stavbu. 

Každá stavba je veľká skladačka, ktorá pozostáva z prvkov rôznych priestorových tvarov. Pomôckou pri spájaní prvkov sú otázky a odpovede napísané na stenách jednotlivých dielov. Pri nájdení prvku so správnou odpoveďou na otázku, dva prvky do seba zapadnú.

Vedenie projektu

 

Ing.arch. Ľuba Koľová

 

Ing.arch. Lenka Kormaníková

 

Ing.arch. Matej Ochotnický

 

 

Partneri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Vlastný virtuálny server od 8,77 € od WebSupport.sk